Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “mikro-pigment uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanmak işten bile değildir! Bu uygulamayı mankenler, aktörler, aktrisler ve gösteri işinde çalışan bir çok ünlü görünümlerini belirginleştirmek için kullanmıştır. Elde edilen estetik değerin dışında; bu yöntemle stres, zaman ve para anlamında kazanılanlar göz önüne alındığında, bu yönteme neden “geleceğin makyajı” adının verildiği oldukça açık!

Kalıcı Makyaj Nerelerde Uygulanır?

Ev ortamında yapılacak makyaj uygulamaları kısa sürede etkisini yitiriyor. Hatta gün içerisinde dahi makyajın kalitesi azalıyor. Kalıcı makyaj elde edebilmek için mutlaka güzellik merkezlerine gitmek gerekiyor. Ancak her güzellik merkezinde başarılı sonuç beklemek maceracılık oluyor. Alanında deneyimli, tüm kontür teknikleri hakkında eğitim almış, yaratıcı ve güleryüzlü personellerden bu hizmet alanlar daha iyi sonuçlar alıyor. Gülcan Yılmaz Kalıcı Makyaj Stüdyosu kurulduğu günden bu yana gösterdiği performans ile kadınların değişmez adres oluyor. Acısız seanslar, yaratıcı sonuçlar ve sürekli bakım desteği için Gülcan Yılmaz’a mutlaka danışmalısınız.

Kontür Makyaj Uygulamalarının Sağlayacağı Avantajlar Nelerdir?

Kaş, dudak ve göz bölgesindeki derinin altına özel boyaların uygulanması ile gerçekleştirilen kalıcı makyaj, makyaj yapmak için ayırmak zorunda kaldığınız süreyi artık daha verimli kullanabilmenize imkan sağlıyor. Bir düşünsenize, her sabah uyandığınızda aynada makyajlı ve bakımlı halinizi görüyorsunuz. Gün içinde de makyajınızı tazelemeniz gerekmiyor. Hatta ister yağmur yağsın ister kar, sonuç değişmiyor; hala en bakımlı halinizle bir sonraki işinizi halletmek için dilediğiniz gibi hareket etmekte özgürsünüz! Ayrıca kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan kaş kontür işlemleri; seyrek ve dağınık haldeki kaşların daha ideal bir forma kavuşturulmasını sağlıyor. Buna benzer şekilde yüz formu ile uyumlu olmayan kaşların yüz ifadesine daha uyumlu hale getirilmesi de yine kaş kontür sayesinde mümkün olabiliyor.


× Bize Yazın.