Kaş Pudralama

Kaş Pudralama Nedir? Kaşta pudralama tekniği ile kaşlara bir tür fark efekti verilir. Kaşın altına yapılan bir nevi buğulama, gölgelendirme efekti işlemidir. Kalıcı kaş dolgusuna nazaran daha hafif bir dolgu tekniği ve keskin hatları yoktur. Renkler biraz flu ve geçişlidir. Kaşları seyrek olan, kaşlarını sürekli doldurma ihtiyacı duyan ama aynı zamanda doğal bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için uygundur. KAŞ PUDRALAMA İŞLEMİNİN KALICILIK SÜRESİ Pudralama tekniği; kaş için kullanılan diğer kalıcı makyaj tekniklerine kıyasla daha kalıcıdır. İşleminin kalıcılık süresi 12-18 ay arasındadır. Bu süre işlem derinliğine, pigmentin kalitesine göre değişmektedir. PUDRALAMA İŞLEMİ SONRASI BAKIM Kaş pudralama işlemi steril ortamda, steril cihazlarla ve bu işin eğitimini almış kişiler tarafından yapıldığı sürece cilde ve yaptıran kişinin sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır. Kaş pudralama işlemi acısız ve ağrısız bir işlemdir. İşlem yapılan bölgenin nemlendirici kremlerle desteklenmesi ve bakımın iyi bir şekilde yapılması gerekir. İşlemin yapılmasından sonra 2 gün boyunca bölgeye su değdirilmemelidir.

Kaş Pudralama Kimlere Yapılır?

Kaş bölgesindeki kıllarda zayıflama, seyrekleşme yaşayan bütün yaş gruplarına yapılabilir. Kaşlarda seyrekleşme dolması nedeniyle aralardaki boşluklar doldurularak daha gür kaş görünümü elde edilir. Bu uygulama, seyrekleşme ve kıl zayıflığının yanı sıra kaşlarının daha gür görünmesini isteyen kişilerde de uygulanabilmektedir.

Kaş Pudralamanın Avantajları Nelerdir?

Kaş Pudralama yönteminde dünyanın en kaliteli doğal boyaları kullanılmaktadır. Bu nedenle kaşlara zarar verilmeden daha gür ve doğal görünüm elde edilmektedir. Uygulamada boya pigmentleri cildin derinliklerine değil, ilk katmanına işlenir. Dolayısıyla cildinizde renk kaybı oluşmaz ve uygulama 2 yıl içerisinde kaybolmaktadır. Daha doğal, gür ve şekilli kaş yapısı elde edileceği için her gün yapılacak kaş makyajından da kurtulmuş olursunuz. Bu uygulama sonrası kaş bakımının daha kolay olacağını göreceksiniz.

Kaş Pudralama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

1 haftalık bir iyileşme süresi bulunan bu işlemde, işlem yapıldıktan yarım saat sonra kaşların içme suyu ile nemlendirilmiş bir pamukla nazik bir şekilde temizlenmesi gerekir. Pamukta boya pigmenti kalmayana dek bu işlem devam ettirilerek istenmeyen yara oluşumunun önüne geçilir. İyileşme sürecinde ise işlem yapılan kişinin cilt türüne göre nemlendirici krem kullanılır. Temizleme ve krem sürülmesi işlemi günde 3-5 defa olmak kaydıyla bir hafta boyunca devam etmelidir. İşlemden sonra bir hafta boyunca duş alırken veya yüz yıkarken işlem yapılan bölgeye su değmemelidir. Yani bu bölgenin kuru kalmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında önerilen kremin haricinde başka bir krem kullanılmamalı, kaş makyajı yapılmamalıdır. Ayrıca aşırı terlemeye neden olacak egzersiz, sauna ve yüz makyajından da uzak durulmalıdır. Bir başka dikkat edilmesi gereken şey de ilk 30 gün boyunca güneşlenme, lazer ve solaryum gibi işlemlerden uzak durulmasıdır. Gülcan Yılmaz Stüdyomuzda birçok uygulama yapılmaktadır. Dudak Renklendirme, Microblading, Kalıcı Makyaj ve daha fazlasına göz atabilirsiniz.


× Bize Yazın.