Microblading

Microblading Nedir? Yüz ifadesinde fazlasıyla etki oynayan kaş bakımı oldukça zahmetli ve zordur. Ayrıca yanlış kaş alımları zamanla dökülmelere ve küsmelere sebebiyet verebilir. Her gün size fazlasıyla zahmet veren kaş  bakımından sıkıldıysanız eğer güzelliğinizi dolayısıyla yüz ifadenizi güzelleştirmek için microblading  uygulamasından faydalanarak bu zahmetten kurtulabilirsiniz. Microblading kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan, kaşlara daha dolgun ve güzel görünüm kazandırmak amacıyla kişinin yüzüne en uygun olarak gerçekleştirilen kaş kontür tekniğidir.

Microblading ne kadar süre dayanır?

Her ne kadar microblading, kalıcı kaş uygulaması olarak bilinse de zamanla kalıcılığı azalıyor. 1-3 yıl kadar kalıcı olan bu uygulama, bir süre sonra rengini ve yoğunluğunu kaybetmeye başlıyor. Bu yüzden zaman zaman rötüş yaptırmak gerekebiliyor.

Hangi mevsimde yapılmalı?

Hangi mevsimde daha güzel görünmek istiyorsanız o mevsimde yapılmalı  Yani işlemin hangi mevsimde yapıldığının pek bir önemi yok aslında. Önemli olan işlem sonrasında 2-3 gün kaşlarınızı sudan uzak tutmanız. Eğer ertesi gün deniz tatiline gideceksiniz işlemi erteleyin. Tatil dönüşünde yaptırmanız daha iyi olacaktır. Kaşlarınızı 2-3 gün sudan uzak tutabileceğiniz her dönemde işlemi yaptırabilirsiniz.

Microbladig de dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uygulama tamamı ile tecrübe ve teknik bilgi gerektirmektedir, gelişi güzel yapılan çizgiler kaşa doğallık kazandıracağına daha yapay bir görüntü verecektir.

Uzmanın tecrübesi mutlaka araştırılmalı aksi halde ‘malzemesini alırım ben de yaparım’ diyen çok kişinin hatalı kaşlarını düzeltmekle ve silmekle geçiyor meslek yaşantımın bir bölümü. Belki düzeltmek te çok sorun değil fakat estetik olmayan, doğru seçim yapılmamış simsiyah kaşları her yerde görüp tanık olanlar kalıcı makyaj uygulamalarını böyle sanmalarına ve bir ön yargı geliştirmelerine sebep oluyor. Bize düşen ise mesleğimizi ispat etmek için saatlerce işin gerçeğini ve doğrusunu anlatmaya çalışmak oluyor. Bu sebepten kalıcı bir uygulama yaptırmadan önce iyi araştırılmalı ve gerekirse referanslar alınmalıdır.

Ortamın hijyen kurallarına uygun olup olmadığı gözlenmeli, Kullanılan ürünlerin size özel açılıp açılmadığına dikkat edilmeli,Uzmanın sizin fikrinizi alıp almadığına dikkat etmeli, Uygulama sonrası neler yapmanız hakkında bilgi verilmesine dikkat etmeli.

Cilt tiplerine göre microblading

Microblading’inizin ne kadar süreceğini belirleyen en önemli şeylerden biri de, sahip olduğunuz cilt tipi. Bazı uzmanlar kuru cilde yapılan microblading işleminin tahrişe yol açacağını söylese de bazı uzmanlar kuru cildin bu uygulama için en iyi cilt tipi olduğunu belirtiyor. Hem dayanıklılığı hem iyileşme süresi kuru ciltlerde daha hızlı gerçekleşiyor. Yağlı ciltlerin ise renk pigmentlerini deride tutmada zorlanacağını ve hızla silinip kaybolacağı söyleniyor. Tabii bunu şu şekilde de değerlendirebilirsiniz; başkasına iyi gelen ürünler sizin cildinize iyi gelmiyor ve cildinizde sorunlara yol açıyor olabilir. Bunun nedeni herkesin cildinin farklı olmasından kaynaklanır. Cilt tipleri her ne kadar yağlı, karma ve kuru olarak ayrılsa da kullanılan ürünler, yapılan uygulamalar ve cilt sorunları her cilt tipinde farklılık gösterir. Bu yüzden “yağlı bir cildim var ve bu uygulama bana göre değil” diye düşünmeden önce bir uzmanla görüşmenizde de fayda var.
 


× Bize Yazın.